رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=2097

خودروسازان چینی پس از تحریم

پس از لغو تحریم های بین المللی چند ساله دوباره امید و رونق به بازار خودروی کشور به مانند سایر بخشها بازگشته است.

هر روز خبر از ورود برندی جدید به بازار خودرویی کشور شنیده می شود. ایران بازاری بزرگ و مصرفی و تشنه اتومبیل های جدید با تکنولوژی جدید می باشد اما سوال اصلی که شاید این روزها ذهن بسیاری از افراد و رسانه ها و علی الخصوص خریداران را درگیر نموده است در رابطه با وضعیت خودروسازان چینی است که در این سالهای تحریم توانسته خلاء به وجود آمده در صنعت خودروسازی کشور را پر کنند و محصولات خود را راهی بازار نمایند و در بازار ایران برای خود جایگاه و پایگاهی مستحکم بنا نمایند.

در این مورد می توان به شرکت مدیران خودرو که با همکاری شرکت چری به عنوان اولین تولید کننده محصولات چینی در بازار ایران اشاره کرد.

شاید عده ای گمان نمایند که هم اکنون چینی ها با شرایط جدید بازار ایران و ورود برندهای معتبر احساس خطر می کنند اما جالب است تا به تحلیل فوق که ماحصل مصاحبه و صحبت با مدیران ارشد چینی مدیران خودرو به عنوان بزرگترین شرکت خودروسازی خصوصی است بپردازیم.

به بیان و گفته آنها ما از برداشته شدن تحریم های بین المللی بر علیه ایران خوشحال هستیم چرا که این امر کمک به رونق و توسعه اقتصادی ایران می نماید و نتیجه آن افزایش قدرت خرید و افزایش مصرف می باشد. شرکت چری که در سالهای اخیر سرمایه گذاری عظیمی را بر روی تولید محصولات جدید و با کیفیت نموده و با همکاریهای گسترده بین المللی توانسته از تکنولوزی روز بهره مند گردد و به سرعت از لحاظ تکنولوژی و کیفیت خود را به رقبای کره ایی نزدیک می نماید.

از سوی دیگر ایران و چین دارای سابقه طولانی بازرگانی و ارتباط و فرهنگی می باشند و دولت ایران و چین همواره یکدیگر را به عنوان شریک استراتزیک خود نگاه خواهد داشت و چینی ها نیز نگاه ویژه ای برای سرمایه گذاری در ایران دارند. از آنجاییکه چری یک شرکت خودروسازی دولتی می باشد این یک امتیاط ویژه برای آن نسبت به سایر هموطنانش در بازار محسوب می گردد.

بزرگترین صادرکننده خودرو چین، در طی سالهای اخیر با ایجاد قرارداد مشترک با مدیران خودرو در تولید خودروهای سواری ام. وی .ام در منطقه اقتصادی ویژه ارگ بم تجربه همکاری موفقی را داشته و توانسته با مشارکت طرف ایرانی اقدام به ساخت زیر ساختهای اصلی این کار چون گسترش شبکه نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش نماید.

تربیت نیروی انسانی ویژه آموزش دیده با استانداردهای شرکت چری که منطبق با استانداردهای جهانی است و احداث کارخانه ، با قابلیت تولید انبوه و اشتغال بیش از ۲۰۰۰ نفر که تاثیر مهمی در اشتغال و اقتصاد منطقه دارد همگی حکایت از مشارکت عمیق و تفکر بلندمدت چری به عنوان یک خودروساز رو به رشد برای بازار ایران و مشارکت با آن می باشد.

مدیران چری از فضای باز و رقابت در ایران حمایت می کنند چرا که همواره راز پیشرفت و حرکت خود را حضور در بازارهای رقابتی می دانند که همین امر باعث ارزیابی درست از محصولات آنها و تولید محصولات جدید متناسب با نیاز بازار گردید.

امروزه چری به عنوان نمادی از صنعت خودروی چین در بازارهای بزرگ رقابتی چون برزیل و روسیه و استرالیا و بسیاری از کشورهای مدرن و پیشرفته با اقتصادی باز و آزاد همپای غولهای بزرگ خودروسازی رقابت مینماید و توانسته در امر صادرات و تولید مشترک در کلیه نقاط دنیا موفق عمل نماید و شرایط بوجود آمده در ایران نیز منفک از این شرایط جهانی نیست و چری با استقبال به سمت این رقابت پیش می رود چرا که این امر را سازنده می داند و با تقویت زیر ساخت های ایجاد شده علی الخصوص در بخش تولید و خدمات و انتقال دانش فنی به طرف ایرانی و همچنین ورود محصولات جدید و تنوع سهم خود را از بازار ایران افزایش خواهد داد تا همواره ایران را به عنوان بازاری استراتژیک از لحاظ تولید و موقعیت جغرافیایی برای صادرات مطابق با سیاست این شرکت برای حضور فعال در خاور میانه حفظ نماید.

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد